Prognoza pogody

— 2 kwietnia (czwartek) —

Rano zachmurzenie pozostanie duże do całkowitego z możliwymi, przelotnymi opadami deszczu. Jeszcze przed południem deszcz powinien ustać, a niebo nieco się rozpogodzić. Słońca będzie chwilami sporo, jednak dzień zdominują chmury. Popołudniu ponownie wzrost zachmurzenia, na wybrzeżu i w części północnej w drugiej połowie nocy powróci deszcz. Na termometrach maksymalnie od 7 do 8 stopni, w nocy od 2 do 4 stopni. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresowo nasilający się. Ciśnienie będzie skokowo spadać. W południe barometry wskażą 1007 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie

— 1 kwietnia (środa) —

Przez cały dzień zachmurzenie będzie dość duże, pojawią się jednak krótkie przejaśnienia. Na wybrzeżu i w pasie północnym możliwe poranne opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a później w sam deszcz. Opady przelotne możliwe przez większość dnia, im wcześniej i im dalej na północ, tym deszczu będzie więcej. Południe powinno pozostać w miarę suche, ale i tam może lokalnie popadać. W nocy opady nieco osłabną, ale nadal mokro, głównie na wybrzeżu. Na termometrach maksymalnie do 4-7 stopni, w nocy od 2 do 4. Najchłodniej będzie rano – od zera do 4 stopni. Później coraz cieplej. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, na wybrzeżu silniejszy. Ciśnienie nadal będzie spadać, w południe barometry w Gdańsku wskażą 1016 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego. Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, Śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego. Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie. oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.