Prognoza pogody

— 26 lutego (środa) —

Zachmurzenie będzie zmienne – od małego do dużego. Możliwe będą punktowe, przelotne opady, zwłaszcza popołudniu, wieczorem i w nocy. Wieczorem i nocy możliwe będą opady mieszane, lokalnie również samego śniegu. Na termometrach w dzień od 4 do 6 stopni, w nocy od -1 do 1. Wiatr umiarkowany, silniejszy nad ranem, południowo zachodni, skręcający do zachodniego, w nocy do północno zachodniego. Ciśnienie po początkowej stabilizacji, zacznie rosnąć. W południe na gdańskich barometrach 988 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie

— 25 lutego (wtorek) —

Po miejscami dość mokrej nocy, lokalnie z opadami mieszanymi, wtorek przyniesie liczne rozpogodzenia. Przelotne opady wciąż będą możliwe, zwłaszcza rano, późnym popołudniem i w nocy. Najwięcej opadów spodziewamy się w centrum, a po zmroku na wybrzeżu. Noc na ogół będzie pogodna, dopiero nad ranem ponownie się zachmurzy. W dzień będzie dość ciepło, z temperaturą maksymalną przeważnie między 6 a 8 stopni, na południu i wschodzie do nawet 9-10 kresek. W nocy około zera niemal wszędzie, lokalnie słaby mróz. Na Żuławach, w części zachodniej, oraz w Trójmieście i okolicach minimalnie około 1 stopnia, a na wybrzeżu do 2-3 kresek. Odczucie chłodu spotęguje jednak wiatr, którego prędkość będzie zmienna – wyznaczona skokami prędkości co kilka godzin. Przeważnie wiać będzie umiarkowanie, chwilami dość mocno, szczególnie na wybrzeżu. Wiać będzie początkowo z południa, z biegiem dnia wiatr odkręci do południowo-zachodniego. Ciśnienie będzie początkowo spadać, koło południa się ustabilizuje, a popołudniu ponownie zacznie spadać. Na barometrach w Gdańsku w południe zanotujemy 992 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego. Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, Śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego. Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie. oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.