Jakość powietrza: 28.02

Ostatni dzień meteorologicznej zimy przyniósł nam jakość powietrza ogólnie dobrą i taka też utrzymuje się obecnie. Warto jednak zauważyć, że aktualnie jesteśmy dość blisko granicy z indeksem średnim, a jakość ogólną poprawiają wskazania jakości dobrej z Trójmiasta. Na godzinę 23:00 średnie powietrze jest w Bolszewie, Bytowie, Chwaszczynie, Dębnicy Kaszubskiej, Gdańsku-Stogach, Malborku, Nowej Wsi Lęborskiej, Redzie, Silnie, Skarszewach, Słupsku i Tczewie, a zła w Gdyni-Pogórzu, Lęborku, Luzinie, Sierakowicach i Wejherowie.

Piątek będzie na ogół dniem dość pochmurnym i wolnym od wiatru. Słabo popadać może jedynie na Żuławach i Mierzei Wiślanej i to tylko popołudniu. Niska temperatura i bardzo słaby wiatr sprzyjać będą powstawaniu lokalnych wzrostów stężenia pyłów zawieszonych.
Najbardziej prawdopodobny wariant to indeks ogólny na poziomie dobrym, ale z dość licznymi wskazaniami jakości średniej i pojedynczymi złej. Wariat skrajny to ogólnie średnia jakość powietrza z dość dużą ilością wskazań złych i z pojedynczymi bardzo złych.