Szczegółowa prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2019

W tym roku Wigilia oraz święta Bożego Narodzenia na Pomorzu zapowiadają się na ogół pochmurno, deszczowo oraz zimno, choć na temperaturę niższą niż 0 st.C nie ma co liczyć.

Dzień 24 grudnia:

Wigilia zapowiada się pochmurnie. Na niebie będą zalegały chmury piętra niskiego, z których od czasu do czasu spadnie przelotny deszcz. Opady pojawią się na całym Pomorzu, aczkolwiek na zachodzie województwa będzie ich zdecydowanie więcej niż na wschodzie. Mimo chmur i deszczu, chwilami może wyjrzeć Słońce.
Na termometrach około 5 st.C – od 4 w centrum i na południowym zachodzie do 6 na Pobrzeżu oraz wschodzie.
Wiatr słaby, umiarkowany w porywach, z kierunków zachodnich. Ciśnienie stabilne na poziomie około 1008 hPa.

Noc 24/25 grudnia:

W dalszym ciągu pochmurno. Nadal będą możliwe przelotne, punktowe opady deszczu, jednak będzie ich zdecydowanie mniej niż za dnia. Spodziewamy się ich przede wszystkim na północy, zachodzie i w centrum województwa.
Temperatura spadnie do 1-2 st.C w centrum, na południu i południowym zachodzie oraz 3-4 st.C na Pobrzeżu.
Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie stabilne, wyniesie 1007 hPa.

Dzień 25 grudnia:

W I dzień świąt bez zmian w pogodzie. Będzie szaro, buro i ponuro. Zachmurzenie całkowite oraz przelotne opady deszczu. W pierwszej połowie dnia będzie ich niewiele i prawdopodobnie ograniczą się do północnej oraz północno zachodniej części Pomorza. Z biegiem dnia, począwszy od godzin południowych, opadów będzie przybywać a ich natężenie wzrośnie. Pojawią się w całym województwie, jednak im dalej na południowy wschód, tym powinno być ich mniej.
Termometry wskażą od 3-4 st.C w centrum, na południu oraz południowym zachodzie do 4-5 st.C na Pobrzeżu.
Wiatr słaby, na północy województwa do umiarkowanego w porywach. Będzie wiało z kierunków zachodnich i północno zachodnich. Ciśnienie wzrośnie od 1007 hPa do około 1015 hPa.

Noc 25/26 grudnia:

Kontynuacja pochmurnej aury z przelotnymi opadami o różnym natężeniu – od słabego do intensywnego. Na północy województwa chmur opadowych może pojawić się na tyle dużo, że miejscami deszcz przestanie mieć charakter przelotny. Sporadycznie w przerwach od opadów mogą wystąpić rozpogodzenia.
Temperatura wyniesie od 1-2 st.C w centrum przez 2-4 na zachodzie, południowym zachodzie, południu, południowym wschodzie, w Trójmiasta i okolicach do 3-5 st.C na północy oraz na obu mierzejach.
Wiatr słaby do umiarkowanego w porywach, zachodni. Ciśnienie będzie powoli rosło.

Dzień 26 grudnia:

II dzień świąt nie będzie się wiele różnił od dwóch poprzednich dni. Na niebie wciąż będą zalegać liczne chmury, a część z nich będzie przynosić deszcz. Oprócz dużego zachmurzenia i przelotnych opadów pojawi się szansa na chwilowe przejaśnienia.
Termometry zanotują 3-4 st.C w całym województwie. Jedynie na mierzejach może być nieznacznie cieplej – do 5 st.C.
Wiatr słaby do umiarkowanego w porywach, z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie powoli rosło.

Noc 26/27 grudnia:

Pochmurno z przejściowymi rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza na północy i w centrum, mogą występować przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu.
Temperatura wyniesie 1-3 st.C na wybrzeżu oraz 0-1 st.C na pozostałym obszarze Pomorza.
Wiatr słaby bądź nawet jego brak. Powietrze będzie napływało z północnego zachodu. Jedynie na krańcach północnych z północy. Ciśnienie będzie stabilne – 1020 hPa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *