Szczegółowa prognoza pogody na Sylwester 2019

 

Dziś w ostatni dzień roku Polska znajduje się jeszcze w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z układem niżowym którego centrum znajdzie się nad daleką częścią Rosji, z kolei od strony południowo zachodniej zaczyna umacniać się układ wysokiego ciśnienia którego centrum 1040 hPa ulokuje się nad terytorium południowych Niemiec oraz południowo zachodniej części Czech. Napływa cieplejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego, w ciągu dnia napłynie z kierunku północnego zachodu Europy chłodniejsze powietrze polarne.

Wtorek 31.12

W dzień z większymi przejaśnieniami bez opadów, w późniejszych. Na północy i wybrzeżu pojawią się silne porywy wiatru do 70 – 80 km/h, na otwartym morzu do 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 5°C na południu, centrum i wschodzie województwa, do 7°C w strefie nadmorskiej.

Noc sylwestrowa 31.12/01.01

Legenda do grafik: Grafiki składają się z 6 mniejszych, jaśniejszych okienek. Każde zawiera: przedział czasu, dla którego obowiązuje; ikonkę z rodzajem pogody; temperaturę rzeczywistą (intensywnie czerwona czcionka); temperaturę odczuwalną (blado czerwona czcionka); prawdopodobieństwo opadów; maksymalny poryw wiatru.

Trójmiasto:

 

Wybrzeże – pas Ustka – Rowy – Łeba – Władysławowo – Jastarnia – Hel oraz pas Stegna – Sztutowo – Krynica Morska:

 

Północ województwa – powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki:

 

Centrum województwa – powiaty: bytowski, kościerski, kartuski, gdański (zachód):

 

Południe województwa – powiaty: człuchowski, chojnicki, starogardzki:

 

Wschód województwa  – powiaty: kwidzyński, tczewski, sztumski, malborski, nowodworski (południe), gdański (wschód):

 

Niepewność prognoz: Dla temperatury należy uwzględnić margines błędu +/- 1 st.C, dla wiatru +/- 5 km/h, a dla rodzaju pogody +/- 2 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *