Jesiennie, czy wiosennie? – Prognoza pogody na Majówkę!

prognoza pogody na majówkę 2020

Deszczowa i chłodna, czy słoneczna i sucha? Jaka jest prognoza pogody na Majówkę? Sprawdziliśmy ją za Was i przygotowaliśmy krótkie opracowanie. W skrócie – nie będzie dobrze, ale też nie ma tragedii.

Kwiecień 2020 zapisze się zdecydowanie jako miesiąc dość ciepły i wyjątkowo suchy. Nawet opady, które przeszły minionej nocy tego nie zmienią. Czy mamy szanse na kontynuację wiosennej aury podczas długiego, majowego weekendu, czy też krótki powrót jesieni przedłuży się na pierwsze dni nowego miesiąca?

Prognoza pogody na majówkę – przełom miesięcy

Czwartek zaczniemy podobnie jak większą część środy – ze sporą ilością chmur i nielicznymi przejaśnieniami. Będzie jednak wyraźnie cieplej – miejscami nawet powyżej 18 stopni. Ocieplenie będzie jednak krótkie, od zachodu wkroczy front okluzji, a z nim ochłodzenie, miejscami opady, a być może także burze. Będzie to jednak zapowiedź nieco dłuższego, mokrego okresu, który, niestety, obejmie praktycznie całą majówkę.

Piątek, 1. maja, zacznie się deszczowo. Z biegiem dnia opady mogą przejść w burze. Choć prognozy nie są jeszcze pewne, wstępnie można mówić o potencjalnie lokalnie groźnych komórkach, głównie na zachodzie województwa. Na termometrach maksymalnie do 14 stopni, przeważnie koło 11-13 kresek. Deszczu spadnie około 5-15 mm, lokalnie ponad 20, w burzach jeszcze więcej. Wiatr poza burzami do 50 km/h w porywie. W nocy od 7 do 9 stopni.

Weekend i początek tygodnia nadal mokre

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem zmiennej aury – będzie dużo przelotnych opadów, mogą też wystąpić burze. Temperatura będzie mniej więcej wyrównana – maksymalnie do 11-13 stopni w dzień i od 5 do 8 stopni nocami. Wiatr umiarkowany. Zachmurzenie będzie duże, ale możliwe będą rozpogodzenia. Czekają nas też skoki temperatur i chwile z silniejszym wiatrem.

Podobnie w poniedziałek i we wtorek, z tym że będzie nieco mniej opadów, a więcej chwil ze słońcem. Powrót słonecznej i dość ciepłej aury czeka nas najwcześniej w środę. Do tego czasu na Pomorzu spaść może miejscami nawet koło 30-40 mm deszczu, a niemal wszędzie ponad 15 mm. To dobra wiadomość dla rolników, ale niestety taka ilość deszczu nie starczy na długo.

 

Szczegółową prognozę pogody dla całej Polski znajdziecie na stronie Sieci Obserwatorów Burz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *