Mieszanka pogodowa – silny wiatr, śnieg, deszcz i nie tylko

Ostrzeżenie Pogodowe: silny wiatr, oblodzenie
Gwałtowny spadek ciśnienia!

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 11 marca (8:00) do 11 marca (23:00)

W czwartek spodziewane są silne porywy #wiatru południowo-wschodniego, przechodzącego w południowy i dalej południowo-zachodni. Mogą one sięgać do ok. 65-70 km/h, a na wybrzeżu miejscami nawet do 80-90 km/h. W południowych rejonach obszaru objętego zagrożeniem porywy mogą być nieco słabsze. W obszarze “zielonym” do 50-60 km/h.

Silny wiatr znacznie wyraźnie obniży temperaturę odczuwalną. Będzie ona zbliżona do zaledwie -10 stopni Celsjusza. Temperatura #rzeczywista w okolicach 0 do późnego popołudnia, gdy nadejdzie kilkustopniowe ocieplenie.

Jeżeli jutrzejszy dzień nie będzie “Waszym dniem”, winowajcą będzie najprawdopodobniej ciśnienie atmosferyczne. W ciągu najbliższej doby spadnie o blisko 30 hPa! Może nas boleć głowa, możemy odczuwać zmęczenie i rozdrażnienie.

Ostrzeżenie przed możliwym oblodzeniem – 11 marca (6:00) do 11 marca (18:00)

Nad ranem od zachodu wkraczać zaczną opady śniegu (lokalne być może mieszane), które popołudniu/późnym-popołudniem mają przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Ze względu na prognozowaną ujemną temperaturę gruntu, miejscami będą mogły pojawić się oblodzenia. Na drogach będzie ślisko.

Podsumowując jutrzejszy dzień:
– wietrzny, chłodny, śnieżny i ze z bardzo złym samopoczuciem (meteopaci). Późnym popołudniem nieco cieplejszy, ale deszczowy.

Opracowali wspólnie Meteo Pomorze i Pomorski Alarm Pogodowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *