Ostrzeżenie: Silny wiatr 6.05.2021

W czwartek spodziewamy się silnych porywów wiatru południowo-zachodniego, które w pasie wybrzeża (Ustka – Władysławowo) będą mogły sięgać 75-90 km/h. W pozostałej części obszaru zagrożonego będzie to przeważnie 55-70 km/h. Wiatr będzie mógł miejscami być potęgowany przez występowanie chmur Cumulonimbus. W miejscu ich przechodzenia porywy będą mogły przekraczać 80 km/h niezależnie od obszaru. Uważajcie, zwłaszcza będąc na wodzie!

PAS WYBRZEŻA USTKA-WŁADYSŁAWOWO – największa szansa na występowanie silnych porywów wiatru (85%). Będą mogły sięgać 70-90 km/h.

PÓŁNOCNE POWIATY (SŁUPSKI, LĘBORSKI, WEJHEROWSKI, PUCKI) – nieco mniejsza szansa na silne porywy wiatru (ok. 75%). Przeważnie wiatr będzie osiągał w porywach 60-70 km/h. Punktowo więcej.

PAS MIĘDZY TRÓJMIASTEM A KARTUZAMI I ŻUKOWEM A STAROGARDEM – podobnie jak wyżej (75% szans na porywy 60-70 km/h – punktowo większe).

GŁĘBIA KASZUB od KOŚCIERZYNY PO BYTÓW ORAZ OD CZŁUCHOWA po STAROGARD – 65% szans na wystąpienie silnych porywów wiatru, sięgających 55-70 km/h. Punktowo więcej.

TRÓJMIASTO – porywy sięgające 50-65 km/h, więcej możliwe przede wszystkim na zachodzie (m.in. Rębiechowo).

OD WISŁY NA WSCHÓD, W TYM KWIDZYN, MALBORK i OKOLICE – najmniejsza szansa na wystąpienie silnych porywów wiatru. Wiatr powinien osiągać wartości 45-65 km/h.

Opracowanie:
Pomorski Alarm Pogodowy (Bartłomiej Zastawny)
Meteo Pomorze (Dawid Gackowski, Tomasz Szcząchor)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *