Możliwe burze – prognoza na 11 czerwca

W piątkowe popołudnie spodziewamy się rozwoju kilku punktowych burz, niosących ulewny deszcz. Komórki burzowe mają rozwinąć się w lokalnej, lecz silnej strefie zbieżności wiatrów, która utrzyma do późnego popołudnia i będzie przebiegać wzdłuż linii Wisły, czy autostrady A1. Prawdopodobieństwo oceniono na 30%.

Gdzie?

Największe ryzyko pojawienia się komórek obejmie okolice Trąbek Wielkich, Tczewa, Starogardu Gdańskiego czy Gniewu. Te będą wędrować z północy na południe, z delikatnym odchyleniem na południowy wschód. Ze względu na możliwe przesunięcia prognozowanej strefy względem prognoz, obszar został rozszerzony nieco na wschód i zachód, lecz na krańcach strefy zagrożonej ryzyko jest mniejsze.

Charakterystyka burz:

Należy pamiętać, że burze pojawiają się punktowo na stosunkowo niewielkim obszarze, a prognoza to informacja o możliwości ich pojawienia się, co nie jest jednoznaczne z tym, że wystąpią. Jednakże w miejscach, w których się pojawią, głównym zagrożeniem będą punktowo duże sumy opadowe – niewykluczony pojedynczy przypadek z lokalnymi zalaniami na niewielkim obszarze (mała szansa).

Opracowanie:
Bartłomiej Zastawny (Pomorski Alarm Pogodowy)
Tomasz Szcząchor (Meteo Pomorze)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *