Ostrzeżenie: Upał 18.06.2021

Jutro upał spodziewany jest w przeważającej części regionu: do 30-32 stopni. W czasie wysokich temperatur przypominamy o najważniejszych zasadach zdrowego rozsądku, bo niestety niektóre zachowania są nadal nagminne…

  • Pamiętaj o zwierzętach. Powinny mieć zapewniony dostęp do #wody przez cały czas. Nie napiją się na zapas, podobnie jak Ty! Mowa tu o psach, kotach i wielu innych domowych lub hodowlanych.
  • Zwierzęta muszą mieć dostęp do cienia. Buda nie jest cieniem, a zwykle działa jak piekarnik – potęgując ciepło! Psy powinny mieć możliwość ruchu, stąd nie powinny być trzymane na łańcuchu.
  • Pamiętaj, że zostawiając zwierzę na Słońcu bez dostępu do wody, popełniasz przestępstwo.
  • W czasie upałów, zadbaj o osoby starsze. Są szczególnie narażone na działanie wysokich temperatur, zwłaszcza jeśli upały utrzymują się przez kilka dni. Zaproponuj zrobienie zakupów, czy też uświadom o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wychodzenie w najcieplejszym momencie dnia.
  • POD ŻADNYM POZOREM nie zostawiaj dziecka, czy zwierzęcia (psa, kota, czy innych) w samochodzie, np. na czas zakupów! To skrajna nieodpowiedzialność, o której niestety słyszy się każdego roku. Samochód nagrzewa się do nadzwyczaj wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie (tak, pomimo uchylonej szyby). W ten sposób stwarzasz zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia swojego dziecka czy pupila.
  • Sam(a) staraj się jeść regularnie, lecz lekko i pić duże ilości wody, nawet podczas braku odczucia pragnienia. Unikaj ciemnych ubrań pochłaniających energię słoneczną i stosuj kremy z filtrem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *