Prognoza dwudniowa

—Prognoza dwudniowa—

Weekend przyniesie wyjątkowo ciepłą jak na połowę lutego aurę. Noce mogą jeszcze nieść przymrozki, lokalnie nawet lekkie mrozy. W sobotę maksymalnie do 10-11 stopni nad Zatoką Gdańską, w centrum i na wschodzie 8, na pozostałym obszarze do 9 stopni. W niedzielę od 6 na wybrzeżu do 9-10 na wschodzie.
Zachmurzenie w sobotę będzie znikome, o ile w ogóle pojawią się chmury. Niedziela upłynie już z zachmurzeniem, ale głównie w drugiej połowie dnia. Padać nie powinno.
Wiatr umiarkowany na wybrzeżu, w głębi lądu słaby, a w niedzielepojwiani się epizody ciszy wiatrowej. Ciśnienie będzie wysokie i dość stabilne.
Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie


Prognozy dwudniowe prezentują orientacyjny stan pogody na najbliższe dwa dni. Wydawane w godzinach wieczornych, obejmują okres od poranka dnia drugiego (+36 h), do poranka dnia czwartego (+84 h). Podane wartości temperatury to wartości maksymalne w ciągu doby, oraz wartości minimalne. Ikona zachmurzenia reprezentuje średnie zachmurzenie dobowe, ikona opadu pojawia się, gdy szanse na opady wynoszą ponad 40%, a burzy, gdy szanse na jej wystąpienie wynoszą ponad 25%. Kierunek wiatru podano dominujący z całego dnia, lub kierunki główne, prędkość średnią i w porywach podano jako wartości maksymalne, sumę opadu dobową. Ciśnienie podano dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.