Prognoza wczorajsza

Pogoda na 8-11 lipca

Końcówka tygodnia z dynamiczną i burzową aurą, w szczególności noc z czwartku na piątek. Weekend spokojny z ciepła i przyjemną aurą.

czwartek, 8 lipCA

Zachmurzenie zmienne – od umiarkowanego do całkowitego. Od godzin południowych miejscami będą występowały przejściowe opady. Popołudniu uaktywnią się burze, które mogą miejscami być silne. Natomiast noc z czwartku na piątek z wysokim prawdopodobieństwem przyniesie silną/bardzo silną oraz gwałtowną formację burzową, która przejdzie nad znaczną/całą częścią województwa pomorskiego!

W ciągu dnia między 20 a 25 stopni. Nocą od 17 stopni na zachodzie do 21 nad Zatoką Gdańską.

Pomijając burze – wiatr północny/północno-wschodni, słaby. Ciśnienie początkowo stabilne. Natomiast w nocy, podczas przechodzenia burzy, gwałtownie spadnie o 4-7 hPa.

piątek, 9 lipca:

W dalszym ciągu wiele chmur na niebie – zachmurzenie od umiarkowanego do całkowitego. Od rana będzie występował przejściowy deszcz. Popołudniu mogą pojawić się burze. Jednak prognozy ich przebiegu są jeszcze obarczone zbyt dużym błędem, by już teraz przedstawiać konkrety.

W dzień na termometrach od 23-25 stopni na zachodzie do 28-30 na wschodzie województwa. Nocą od 14 na południowym zachodzie do 18 nad Zatoką Gdańską.

Wiatr umiarkowany, południowy/południowo-zachodni. Ciśnienie fluktuujące, lecz w przybliżeniu stabilne.

sobota, 10 lipca:

W pierwszej połowie dnia jeszcze sporo chmur. Chwilami może popadywać deszcz. Jednak z biegiem godzin niebo będzie się coraz bardziej przecierać. Późne popołudnie oraz wieczór powinny być już pogodne. Zanotujemy 20-24 stopnie. Noc pogodna. Od 13-15 stopni w głębi lądu do 15-18 stopni na wybrzeżu.

Wiatr zachodni. Umiarkowany w dzień, słaby w nocy. Ciśnienie rosnące.

niedziela, 11 lipca:

Za dnia spodziewajmy się 22-26 stopni. Na ogół pogodnie – zachmurzenie od małego do umiarkowanego. Nocą niebo mocniej się zachmurzy. Od 15-18 stopni w głębi lądu do 18-20 stopni na wybrzeżu.

Wiatr słaby, wschodni/północno-wschodni. Popołudniu możliwy nieco chłodniejszy wiatr od morza, który dotrze nawet na południe województwa. Ciśnienie stabilne.

Synoptycy:
Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku