Prognoza wczorajsza

Pogoda na 21-24 czerwca

Wciąż ciepło, lecz od wtorku już bez upałów. Przybędzie chmur, chwilami będzie ich dość dużo. Pojawi się deszcz. Niewykluczone burze.

poniedziałek, 21 CZERWCA

W dzień od bezchmurnego nieba do małego/umiarkowanego zachmurzenia piętra wysokiego. Od 30 stopni na Helu do 34 na zachodzie województwa. Pod wieczór chmur przybędzie. Na zachodzie mogą pojawić się opady i burze, które z biegiem nocy przemieszczałyby się na wschód w głąb regionu. Nocą 20-23 stopni, nad ranem 17-20 stopni. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowanie-silny. Ciśnienie stabilne.

wtorek, 22 czerwca:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne, lecz intensywne opady oraz burze (mogą być silniejsze). W dzień od 20-22 stopni na północy do 26-28 stopni na południu. Nocą 13-17 stopni. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spadające.

środa, 23 czerwca:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie może przelotnie popadać. Od 20-22 stopni na północy do 25-27 stopni na południu. Nocą między 12 a 17 stopni. Wiatr słaby do umiarkowanego, północno-zachodni i północny. Ciśnienie stabilne.

czwartek, 24 czerwca:

Zachmurzenie zmienne – od małego do dużego/całkowitego. Późne popołudnie/wieczór/noc możliwe opady, a nawet burze. Za dnia od 20 stopni na północy i północnym wschodzie do 24-26 stopni na południu i południowym zachodzie. Nocą 14-18 stopni. Wiatr północno-wschodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie stabilne.

Synoptycy:
Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku