Prognoza pogody

Pogoda na 24-27 czerwca

Czwartek może przynieść deszczowe, a nawet burzowe chwile. Piątek pochmurny. A weekend powinien być pogodny i ciepły (lecz nie upalny).

 

czwartek, 24 CZERWCA

W godzinach porannych/południowych przez Pomorze prawdopodobnie przejdzie strefa opadów bądź słabnący układ burzowy. Popołudniu również nie można wykluczyć przelotnych opadów (zwłaszcza na zachodzie województwa). Poza tym pochmurnie z chwilowymi przejaśnieniami. W dzień między 18 a 23 stopnie. Z kolei nocą od 13-15 stopni w głębi lądu do 15-17 stopni na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni do północnego. Ciśnienie spadające.

piątek, 25 czerwca:

Przewaga pochmurnego nieba. Chmur będzie sporo, ale na przejściowe przejaśnienia też można liczyć. Na południu województwa może lokalnie, przelotnie popadać. W dzień od 20-22 stopni na wybrzeżu do 22-25 stopni na południu. Nocą od 12-14 stopni na południowym zachodzie i w centrum do 15-17 stopni na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie powoli spadające.

sobota, 26 czerwca:

Zachmurzenie małe i umiarkowane – na ogół pogodnie. W dzień od 20-21 stopni na północy do 23-24 stopni na południu i wschodzie (w tym w Trójmieście). Nocą od 11-13 stopni na południu, zachodzie i w centrum do 15-16 na wybrzeżu i 16-17 na Helu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie stabilne.

niedziela, 27 czerwca:

Na niebie podobnie jak w sobotę – okresami może mocniej się chmurzyć, ale przewaga pogodnej aury. Za dnia od 21-22 stopni na północy do 24-27 na południu, wschodzie i w centrum. Nocą od 12-14 stopni w głębi lądu do 15-17 na wybrzeżu. Wiatr i ciśnienie jak w sobotę.

 

Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku

Prognozę na dzień poprzedni znajdziesz TU.

 


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego.

Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.

Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie.

Oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.