Prognoza pogody

— 25 września (piątek) —

Od rana zachmurzenie będzie narastało. Jeszcze przed południem pojawia się opady. Im dalej na zachód, tym będą intensywniejsze. Możliwe także, że miejscami zagrzmi, głowie popołudniu lub wieczorem. W nocy deszcz najprawdopodobniej zaniknie, a jego miejsce zajmą gęste mgły. Na termometrach maksymalnie zanotujemy od 21 do 24 stopni. W nocy zacznie się szybko ochładzać. Temperatura spadnie do 11-16 kresek. Wiatr z kierunków zmiennych: południowo-wschodni skręcający do południowego, a następnie ponownie do wschodniego i północno-wschodniego. W ciągu dnia będzie wiało umiarkowanie, chwilami silniej. W nocy bezwietrznie. Ciśnienie będzie spadało. W południe w Gdańsku wyniesie 1001 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie

—  24 września (czwartek) —

Poranek miejscami ponownie może być mglisty. Od rana zachmurzenie będzie rosło i jeszcze przed południem mogą pojawić się przelotne opady. Popołudniu możliwe, że lokalnie zagrzmi. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane do dużego. Późnym popołudniem i wieczorem pojawią się większe szanse na rozpogodzenia. Opady w nocy powinny zaniknąć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 do 24 stopni. Od zachodu zacznie jednak napierać chłodna masa powietrza i popołudniu szybko zacznie się ochładzać. W nocy zaledwie 11-13 stopni. Jedynie nad samym morzem do 14-16 kresek. Wiatr południowy skręcający do południowo-wschodniego; słaby, chwilami w ciągu dnia umiarkowany. Ciśnienie będzie stabilne i w południe w Gdańsku wyniesie 1005 hPa.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego.

Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.

Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie.

Oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.