Prognoza pogody

— 18 stycznia (poniedziałek) —

Dzień 18.01.2021
W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane – chwilami może maleć bądź rosnąć. W przypadku gdy na niebie zbierze się więcej chmur może poprószyć śnieg. Na termometrach maksymalnie od -11°C na południowym wschodzie przez -8/-10°C w centrum do -5/-7°C na północy i -3/-4°C na Helu. Wiatr słaby do umiarkowanego w porywach, południowy. Ciśnienie będzie powoli spadać. W południe w Gdańsku 1020 hPa.

Noc 18/19.01.2021
Wraz z nastaniem nocy zachmurzenie wzrośnie do dużego, a później całkowitego. Około północy na termometrach zobaczymy od -12/-13°C na wschodzie do -5/-8°C na północy i zachodzie. W drugiej połowie nocy temperatura zacznie rosnąć oraz miejscami pojawią się słabe opady śniegu. Wiatr słaby do umiarkowanego w porywach, południowy. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie spadało.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Dawid Gackowski, Biuro Prognoz w Kościerzynie

— 17 stycznia (niedziela) —

Dzień 17.01.2021
W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane. W rejonie Zatoki Gdańskiej możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14°C na wschodzie przez -11/-10°C w centrum i na zachodzie do -6/-5°C na północnym wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, a po południu przechodzący na południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie stabilne. W Gdańsku 1021 hPa.

Noc 17/18.01.2021
W nocy zachmurzenie małe, jedynie nad morzem chwilami umiarkowane. Temperatura minimalna od -21°C/-18°C na południowym wschodzie do około -10°C nad morzem i około -5°C w rejonie Helu. Wiatr słaby, a nad morzem momentami umiarkowany, południowy i południowo wschodni. Ciśnienie stabilne.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku; Dawid Gackowski, Biuro Prognoz w Kościerzynie

 


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego.

Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.

Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie.

Oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.