Prognoza pogody

Pogoda na 26-29 lipca

Ciepło, z początku nawet bardzo. Mimo to o zupełnie bezchmurne niebo będzie ciężko. Natomiast musimy liczyć się z burzami, zwłaszcza we wtorek. ⚡️

poniedziałek, 26 lipCA

Przez cały dzień na niebie będzie gościć wiele chmur. Po południu i wieczorem lokalnie pojawią się przelotne opady, a nawet burze.
W dzień od 26-28 stopni w rejonie Helu i Zatoki Puckiej do 28-30 na pozostałym obszarze. Nocą od 16-18 stopni w głębi lądu do 18-21 na wybrzeżu oraz w miastach.
Wiatr wyraźnie odczuwalny, południowo-wschodni. Ciśnienie lekko spadające.

wtorek, 27 lipca:

Zachmurzenie zmienne – od małego do całkowitego. W drugiej połowie dnia możliwe opady oraz burze (wstępnie głównie na południu, wschodzie i w centrum regionu).
W ciągu dnia do 25-29 stopni. Z kolei nocą od 16 w rejonie Człuchowa do 18-20 na północy, wschodzie oraz wybrzeżu.
Wiatr słaby, zachodni. Ciśnienie stabilne.

środa, 28 lipca:

Zachmurzenie ponownie zmienne – od słonecznego poranka przez sporą ilość chmur po południu/wieczorem do pogodnej nocy. Możliwe lokalne opady oraz burze.
W dzień między 23 a 27 stopni. W nocy od 15-17 w głębi lądu do 17-19 na wybrzeżu.
Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie stabilne.

czwartek, 29 lipca:

Pogodnie. 🙂
W dzień od 22-24 stopni na północy do 26-27 na południu i wschodzie. Nocą od 14-17 w głębi lądu do 17-19 na wybrzeżu.
Wiatr umiarkowany, nad morzem wyrazisty, południowo-zachodni/południowy. Ciśnienie stabilne.

 

Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku

Prognozę na dzień poprzedni znajdziesz TU.

 


Prognozy codzienne obejmują okres nadchodzących 24 godzin, począwszy od godzin rannych nadchodzącego dnia, do godzin rannych dnia następnego.

Wartości maksymalne oznaczają najwyższą dobową temperaturę, minimalne najniższą. Ikona pogody oznacza najwyższe w danej dobie zachmurzenie, a zjawisko towarzyszące określa najbardziej istotne zjawisko w ciągu doby (opad, burza, śnieg, mgła). Kierunek wiatru podawany jest dla całej doby, prędkość wiatru średnia i w porywie jest wartością maksymalną. Suma opadów to opad dobowy, ciśnienie atmosferyczne podane jest dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.

Wartość temperatury najwyższej i najniższej są niezależne od wartości w miastach. W prognozach uwzględniany jest obszar w promieniu 4 km od centrum miasta, więc mogą występować nieznaczne odstępstwa od stanu prezentowanego w graficznej prognozie.

Oznaczenie -0°C oznacza temperaturę bliską zera, ale ujemną, czyli z przedziału od -0,9 do 0°C.